czwartek, 6 marca 2014

KREMOWY PEELING DO TWARZY Z ALOESEM BALEA



Dzisiejszej recenzji doczekał się wreszcie peeling do twarzy Balea, który otrzymałam w pierwszej paczuszce od drogerii Cytrynowej. Co do peelingu, nie jest to produkt, który stosujemy codziennie, a raczej raz na tydzień (ja czasem stosuję częściej bo moja skóra nie należy do wrażliwych), dlatego potrzebował dłuższego okresu testowania. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak się u mnie sprawdził, zapraszam do lektury ;)




Opis producenta:
Kremowy peeling do twarzy o drobnoziarnistej formule. Zawiera Hydro- Komleks zapobiegający utracie wilgoci skóry i ekstrakt z alg dla jeszcze większego nawilżenia. Kilka rodzajów drobin ścierających idealnie usunie obumarły naskórek. naturalne olejki i ekstrakty wysoko w składzie odżywią skórę twarzy.
Produkt wegański.

Opakowanie:
Klasyczna plastikowa tubka o pojemności 75ml. Otwierane wieczko, również plastikowe, nie sprawia większych problemów z wyciśnięciem kosmetyku (nie wiem jak w przypadku gdy produkt jest na wykończeniu, bo zostało mi go jeszcze sporo). Opakowanie jest w różnych odcieniach pomarańczu i lekko przeźroczyste, więc bez problemu możemy zobaczyć ile kosmetyku nam jeszcze zostało. 

Cena:
13,00zł za 75ml




Skład:
Skład jest dosyć obszerny (jestem z siebie dumna, że go opisałam w całości), ale jak widzicie posiada wiele dobrych składników. Wielki plus za olej sojowy na drugim miejscu, zaraz po wodzie!

Woda
Glyrerine Soya Oil (olej sojowy) - zawiera kwasy tłuszczowe, w tym NNKT, witaminę E i lecytynę, zawartość witaminy E gwarantuje skórze młody i zdrowy wygląd a lecytyna wspomaga lipidową barierę ochronną, dzięki temu skóra jest odpowiednio nawodniona i natłuszczona; najlepsze efekty działania oleju sojowego widoczne są zwłaszcza u osób ze skórą tłustą i zanieczyszczoną, reguluje wydzielanie sebum i łagodzi stany zapalne.
Pumice (pumeks, ziarenka złuszczające w peelingu)
Cetearyl Alcohol (mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego) - tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody; substancja konsystencjotwórcza, wpływa na lepkośc produktu, poprawia właściwości aplikacyjne.
Polyethylene (polietylen) - stosowany w pilingach jako substancja ścierająca zrogowaciały naskórek.
Stearic Acid (kwas sterynowy) - substancja renatłuszczająca w preparatach myjących; emulgator.
Ricinus Communis Seed Oil (olej rycynowy) - działa pozytywnie na skórę i tkankę podskórną. niweluje różnego rodzaju brodawki, wypryski i plamy na skórze; nawilża i odżywia.
Glycerin (gliceryna) - substancja nawilżająca.
Cetearyl Glucoside (poliglukozyd alkoholu cetylostearylowego) - substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych, zmniejsza ewentualne działanie drażniące innych substancji powierzchniowo czynnych (anionowych); emulgator.
Magnesium Aluminum Silicate (krzemian magnezowo-aluminiowy) - modyfikator reologii-zagęstnik.
Phenoxyethanol (fenoksyetanol) - konserwant.
CI 77891 (dwutlenek tytanu) - mineralny filtr UV oraz naturalny biały pigment, aprobowany do stosowania w kosmetykach naturalnych.
Isopropyl Myristate (mirystynian izopropylu) - wpływa na właściwości aplikacyjne kosmetyków - daje dobry poślizg przy rozsmarowywaniu, zmniejsza lepienie i tłustość kosmetyku.
Sodium Benzoate (benzoesan sodu) - konserwant.
Cetyl Alcohol (alkohol cetylowy) - emulgator.
Sodium Cetearyl Sulfate - surfaktant, środek powierzchniowo czynny stosowany w szamponach płynach kąpielowych, środek silnie pieniący.
Perfumy
Acrylates/C10-30Alkyl Acrylate Crosspolymer (polimer) - modyfikator reologii, wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego - zwiększa lepkość, stabilizator emulsji. 
Lauryl Glucoside (poliglukozyd laurylowy) - substancja łagodna dla skóry, łagodzi ewentualne drażniące działanie wywołane przez anionowe substancje powierzchniowo czynne na skórę; emulgator.
Hydrogenated Castor Oil (uwodorniony olej rycynowy) - tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę; emulgator.
Propylene Glycol (glikol propylenowy) - substancja nawilżająca skórę; wspomaga działanie konserwujące kosmetyku.
Allantoin (alantoina) - działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia, wspomaga procesy regeneracji i odbudowy naskórka, stymuluje proces gojenia się ran; działa silnie nawilżająco, przez co wywołuje uczucie gładkości na skórze. 
Panthenol (pantenol) - hydrofilowa substancja nawilżająca; substancja aktywna, wywołuje efekt  kosmetyczny na skórę: działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka; wykorzystywany jest w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów, dzięki zdolności wnikania w ich strukturę, nadaje skórze uczucie gładkości.
Citric Acid (kwas cytrynowy) - substancja należy do alfahydroksykwasów (AHA) wykazuje działanie keratolityczne, czyli złuszczające, dzięki czemu usuwa przebarwienia i rozjaśnia skórę; zwiększa trwałość kosmetyku oraz jego stabilność, regulator pH.
Buthylene Glycol (glikol butylenowy) - hydrofilowa substancja, odpowiedzialna za prawidłowe nawilżenie skóry i włosów, dzięki czemu kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza, skórę i włosy; humektant - zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z butelki.
Hydroxyethylcellulose (hydroksyetyloceluloza) - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.
Urea (mocznik, karbamid) - substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka; działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).
Sodium Lactate (sól sodowa kwasu mlekowego) - substancja nawilżająca, mająca zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka.
Sodium Hydroxide (wodorotlenek sodu) - regulator pH.
Tocopherol (witamina E) - substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym; jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej; wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową; zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry.
Lecithin (lecytyna) - wpływa na poprawę stopnia nawilżenia skóry; emulgator.
Glyceryl Stearate (stearynian glicerolu) - emulgator
Ascorbyl Palmitate (palmitynian askorbylu) - przeciwutleniacz; wykazuje umiarkowane działanie eksfoliacyjne (złuszczające); wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia; stymuluje syntezę kolagenu i hamuje destrukcję włókien kolagenowych, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia; wykazuje ochronny wpływ w stosunku do promieniowania UVA i UVB, ma również korzystny wpływ na skórę po opalaniu, zmniejsza powstały rumień; działa także przeciwzapalnie.
Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder (proszek uzyskiwany z suszenia soku z liści Aloesu Zwyczajnego) - działanie silnie nawilżającedostarczają witamin, minerałów i pierwiastków śladowych, sprzyjają rozwojowi komórek skóry i regenerują ją, zapobiegają przesuszaniu skóry, chronią przed działaniem wolnych rodników, uelastyczniają tkankę, przeciwdziałają tworzeniu się zmarszczek, nadają skórze jedwabistą miękkość.
Hydrolyzed Wheat Protein (hydrolizat protein pszenicy) - jest odpowiedzialna za utrzymywanie wody w naskórku, dzięki czemu go nawilża, a także zmiękcza i wygładza; wpływa na trwałość piany, gasząc ją.
Glyceryl Oleate (monogliceryd kwasu oleinowego) - emulgator.
Chondrus Crispus Extract (wyciąg z chrzęścicy kędzierzawej) - z
awiera karagen, prowitaminę A oraz sole mineralne; nawilża oraz zwiększa objętość.
Lactic Acid (kwas mlekowy) - substancja nawilżająca; modyfikator pH.
Silver Citrate (cytrynian srebra) - konserwant
Phenethyl Alcohol (alkohol fenyloetylowy) - n
awilża, posiada działanie bakteriostatyczne.
CI 15985 (żółcień pomarańczowa FCF) - barwnik
CI 47005 (żółcień chinolinowa) - barwnik
Potassium Sorbate (sorbinian potasu) - konserwant
Sodium Chloride (chlorek sodu) - wpływa na konsystencję kosmetyków - powoduje wzrost lepkości.
Sodium Sulfate (siarczan sodu) - detergent
Fucus Vesiculosus Extract (ekstrakt z morszczyna pęcherzykowatego - algi) - Jest on źródłem witamin, protein i mikroelementów; szczególnie polecany dla dojrzalej, suchej, zanieczyszczonej skóry, skóry ze skłonnością do zapaleń; ma właściwości głęboko nawilżające, działa przeciw procesom starzenia.




Konsystencja i zapach:
Peeling ma pastelowy zółto-pomarańczowy kolor. Konsystencja jest dosyć gęsta i kremowa, z drobnymi ziarenkami. Dobrze rozprowadza się na wilgotnej twarzy. Zapach delikatny, kremowy, trochę przypomina mi zapach kremów dla dzieci, ale nie jest aż tak intensywny. 




Działanie:
Po zastosowaniu tego peelingu moja skóra jest gładka, delikatna i miękka jak pupcia niemowlaka ;) Mam drobne problemy z suchą skórą na nosie i po jego użyciu wszystkie skórki zniknęły, także bardzo dobrze usuwa martwe komórki naskórka. Co do całkowitego oczyszczenia zaskórników to nie łudzę się już, że jakikolwiek peeling mi w tym pomoże, więc pozostaje tylko oczyszczanie mechaniczne. Dobrze odtłuszcza i reguluje wydzielanie sebum, także polecam go osobom z cerą tłustą i mieszaną. Świetnie matowi skórę i nie zapycha porów. Dla cery wrażliwej i naczynkowej może być on odrobinę za ciężki, ale dla takich skór ogólnie nie poleca się peelingów mechanicznych tylko enzymatyczne. A do tego wszystkiego jest bardzo wydajny.




Na koniec mogę stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych peelingów jakich używałam i jeżeli ktoś ma problemy z wysuszonymi skórkami lub zanieczyszczoną i świecącą cerą to polecam go wypróbować, bo naprawdę efekty widać zaraz po użyciu!

Używała któraś z Was tego peelingu? A może znacie jakieś inne godne polecenia?
 


17 komentarzy:

  1. cieszę się, że przypadł Ci do gustu, to jeden z naszych bestsellerów w sklepie- sama zużyłam kilka tub- własnie ze względu na wydajność , kremowa konsystencję i kilka rozmiarów drobinek- żelowe się u mnie nie sprawdzają; mam wrażenie, że spływaja mi zanim coś zdziałają:/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też wolę standardowe "zdzieraki", przynajmniej przy użyciu czuje, że coś się dzieje na mojej twarzy ;) A ten peeling jest naprawdę super i czuje, że nasza przygoda szybko się nie skończy ;)

      Usuń
  2. Dużo dobrego naczytałam się na temat kosmetyków Balei ale jeszcze nie testowałam.Przeraża mnie troszkę ten długi skład,staram się wybierać produkty z jak najmniejszym składem...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Faktycznie długi skład może lekko przerażać, ale zauważ, że większość z tych składników ma bardzo dobre działanie, a nie same "zapychacze" jak w niektórych kosmetykach ;)

      Usuń
  3. Prześliczny blog ♥
    zapraszam do obserwowania i komentowania mojego bloga..
    http://love-little-berry.blogspot.com/
    Obserwacja=Obserwacja

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję, ale szczerze to nie rozumiem co to ma być za polityka "Obserwacja=Obserwacja". To nie podstawówka, nie wymieniamy się karteczkami. Jeżeli jakiś blog Ci się podoba i wydaje się dla Ciebie wartościowy to po prostu go obserwujesz, a jeśli nie to nie ;)

      Usuń
  4. Przekonałaś mnie do tego,że muszę go kupić bo właśnie mój peeling sie skończył:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Rzeczywiście skład jest bardzo długi - podoba mi się, że pokusiłaś się o jego analizę :)
    Ja jednak mam cerę trochę wrażliwą, więc ten peeling chyba jednak nie dla mnie... ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Musiałabyś spróbować czy nie będzie dla Ciebie za ciężki. Stosujesz peelingi mechaniczne czy ograniczasz się do enzymatycznych? Moja skóra nie jest delikatna i lubi mocne zdzieranie ;)

      Usuń
  6. Ja ze swojego peelingu z Pharmaceris T jestem nie zadowolona:(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie znam go, stosuję z tej firmy tylko płyn oczyszczający bakteriostatyczny. W sumie też bez cudów, chociaż początkowo działał lepiej.
      Czemu peeling z Pharmaceris Ci nie podpasował?

      Usuń
  7. Chętnie wypróbuję ten peeling.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam ;) U mnie z pewnością nie skończy się na jednym opakowaniu :D

      Usuń
  8. Drobnoziarnisty - takie lubię :) z chęcią bym wypróbowała, żałuję że nie mam dostępu do kosmetyków Balea. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciężko kupić je stacjonarnie, ale od czego są internetowe drogerie, takie jak właśnie Cytrynowa ;)

      Usuń
  9. nie próbowałam jeszcze go niestety, ale mam wielką ochotę na produkty balea :)

    OdpowiedzUsuń